کیمیا پلیرم عماد تولید کننده کامپاندهای نرم و سخت

کیفیت کیمیاست

ارائه دهنده خدمات مشاوره در صنعت PVC

مقالات کیمیا پلیمر عماد

گریدهای متفاوت پلی وینیل کلراید چگونه طبقه بندی می‌شوند

رزین های پی وی سی بر اساس ارزش K طبقه بندی می شوند که نشانگر وزن مولکولی و درجه پلیمریزاسیون است.

 • K70-75 رزین های با ارزش K بالا هستند که بهترین خواص مکانیکی را دارند اما فرایند آنها دشوارتر است. برای نرمی یکسان به نرم کننده بیشتری نیاز دارند. عایق‌های کابلی، و پوشش‌های سخت برای تسمه‌های نقاله، کف‌پوش‌های صنعتی و کاربردهای مشابه از کاربردهای محبوب هستند.
 • K65-68 رزین های K ارزش متوسط هستند که متداول ترین نوع هستند. تعادل خوبی از خواص مکانیکی و فرآیند پذیری دارند. UPVC (پی وی سی سخت) از گریدهای کمتر متخلخل ساخته می شود در حالی که کاربردهای پلاستیکی بهتری از گریدهای متخلخل تر دارند. این خانواده از رزین های پی وی سی به دلیل حجم زیاد آن، کمترین قیمت را دارند.
 • K58-60 محدوده های K-value کم هستند. خواص مکانیکی کمترین است، اما فرایند ساده تری دارند. بسیاری از کاربردها با فرایند دشوار مانند قالب‌گیری تزریقی، قالب‌گیری بادی و فیلم بسته‌بندی شفاف از محدوده‌های مقدار K پایین‌تر ساخته می‌شوند. قیمت آنها بالاتر از رزین های K Value متوسط است.
 • K50-55 رزین های ویژه ای هستند که برای برخی از کاربردهای سخت ساخته شده اند. مانند رزین‌های جداکننده باتری و رزین‌های ترکیبی که همراه با رزین چسب برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌شوند.

از آنجایی که پی وی سی 56 درصد کلر دارد، یکی از معدود پلیمرهایی است که ویژگی خود خاموش شوندگی دارد، زیرا کلر یک مهارکننده شعله قوی است.

 چهار نوع رزین PVC بر مبنای روش پلیمریزاسیون آن گروه بندی می شوند

 1. پی وی سی تعلیقی
 2. امولسیون گرید PVC
 3. پی وی سی پلیمریزه شده به روش بالک
 4. کوپلیمر پی وی سی

پی وی سی نوع تعلیق با پلیمریزاسیون قطرات مونومر وینیل کلراید معلق در محیط آبی ساخته می شود. هنگامی که پلیمریزاسیون کامل شد، دوغاب سانتریفیوژ می شود و پی وی سی به آرامی توسط سیستم های حرارتی مخصوص خشک می شود تا رزین در معرض تخریب حرارتی قرار نگیرد. اندازه ذرات رزین از 50 تا 250 میکرون متغیر است که به راحتی روان کننده ها را جذب می کند. انواع کم متخلخل به طور گسترده برای کاربردهای پی وی سی سخت مانند لوله های PVC، پنجره ها، درزگیرها و کانال ها استفاده می شوند. گریدهای تعلیق با اندازه ذرات درشت تر و ساختارهای بسیار متخلخل، مقادیر زیادی نرم کننده را جذب می کنند و انواع متخلخل تر در کاربردهای مانند کابل، کفش، ورق نرم و فیلم و غیره استفاده می شوند.

امولسیون پلیمریزه پی وی سی همان رزین پلیمر خمیری است و تقریباً به طور انحصاری برای Plastisols استفاده می شود. رزین خمیری برای تولید به انرژی بسیار بیشتری نیاز دارد و به طور قابل توجهی گرانتر از رزین تعلیقی است. از آنجایی که پس از سنتز نیز، مواد امولسیون کننده و کاتالیزورها در این گرید باقی میمانند، نسبت به پی وی سی تعلیقی یا بالک خلوص کمتری دارند. بنابراین خواص الکتریکی پلاستیزول های رزین،  شفافیت آن نیز بسیار ضعیف تر از ترکیبات با رزین سوسپانسیون و بالک است. رزین خمیری از نظر ساختار فشرده است و در دمای اتاق مقدار زیادی نرم کننده جذب نمی کند. دمای بیش از 160-180 درجه سانتیگراد برای وارد کردن پلاستیک به داخل رزین در طول پخت مورد نیاز است. رزین درجه خمیر به طور گسترده برای کفپوش های وینیل استفاده می شود.

پلیمریزاسیون بالک خالص ترین شکل رزین پی وی سی است زیرا از مواد امولسیون کننده یا تعلیق استفاده نمی شود. آنها عمدتا در کاربردهای شفاف استفاده می شوند. مقدار K  آن پایین‌تر هستند، و برای کاربرد فیلم‌های شفاف کلندری/اکسترود شده عموما از مقدار K پایین‌تر استفاده میشود.

وینیل کلرید با کومونومرهایی مانند وینیل استات کوپلیمریزه می شود و طیف وسیعی از رزین ها را با خواص منحصر به فرد می دهد. PVAc یا کوپلیمر وینیل کلرید و وینیل استات مهمترین آنها است. حلالیت خوب در حلال های PVAc آن را به انتخاب اصلی برای جوهرهای چاپ وینیل و سیمان های حلال تبدیل می کند. کاربرد بسیار ویژه ای از PVAc در کاشی کاری کف وجود دارد. با رزین کوپلیمر می‌توان کاشی‌های کف را با پرکننده‌هایی مانند کربنات کلسیم و سایر افزودنی‌های تولید کرد. گرید تعلیقی برای این منظور مناسب نیست زیرا ویسکوزیته مذاب آن بسیار بالاتر است و نمی تواند چنین سطوح بالایی از پرکننده را پوشش دهد.

کیمیا پلیمر عماد

صنایع کیمیا پلیمر عماد متشکل از کادری مجرب و با سابقه‌ای درخشان، انواع گرانول‌ پی وی سی برای تولید شیلنگ، کابل، کفش، صندل، تزریق پی وی سی، روغن دی اُ پی و ... را با استفاده از بهترین دستگاه‌ها و با کیفیت‌ترین مواد اولیه تولید و به بازار عرضه می‌نماید.

 • نشانی:

  قم، شهرک صنعتی شکوهیه فاز دو، بلوار همت، همت ۶، پلاک ۱۲۷۴

 • تلفن تماس:

  33342341025

 • تلفن تماس:

  33342342025

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد صنایع کیمیا پلیمر عماد محفوظ می‌باشد.